Uzależnienie od internetu

W zdrowym ciele zdrowy duch! Możesz polecić dobrego dietetyka w swoim mieście? Znasz najlepszą siłownię w okolicy? Dołącz do dyskusji!
Awatar użytkownika
graska
Posty: 18
Rejestracja: 08 paź 2019, 7:37

Uzależnienie od internetu

Post autor: graska »

Macie może w rodzinie kogoś z uzależnieniem od internetu? W sumie w obecnych czasach chyba nie jest aż tak łatwo to stwierdzić, trzeba pilnować swoich dzieci, dawać im jakieś ograniczenia. Myślę, że tu warto zainteresować się pomocą od https://poradniasalomon.com.pl/o-nas/ W tej poradni pomagają walczyć z różnymi uzależnieniami, także i takimi.
Awatar użytkownika
devill
Posty: 59
Rejestracja: 03 cze 2019, 18:46

Re: Uzależnienie od internetu

Post autor: devill »

Każdy rodzaj uzależnienia jest niebezpieczny dla nas i naszego otoczenia. dlatego też należy bardzo uważać na to ile tak na prawdę dziecko siedzi przy komputerze i co tak na prawdę przy nim robi. Bo często bywa tak, iż wydaje nam się że dzieci odrabiają lekcje a tak na prawdę grają czy robią coś ni koniecznie związanego z nauką. Dlatego też bardzo ważne jest zareagowanie jak tylko widzimy że coś się dzieje. Warto jest także zasięgnąć opinii specjalisty, choćby w Ośrodku terapii Wiosenna, gdzie otrzymamy bardzo istotne wskazówki jak powinniśmy do tego rodzaju uzależnienia podejść. No i rzecz oczywista dobrze by dana osoba także udała się do takiego ośrodka i podjęła leczenie
Awatar użytkownika
Cesia
Posty: 27
Rejestracja: 18 kwie 2019, 10:22

Re: Uzależnienie od internetu

Post autor: Cesia »

Właściwie to mam uzależnionego od gier komputerowych, ale to i tak jest podobna choroba, którą trzeba leczyć. Przede wszystkim najważniejsze jest okazywanie wsparcia takiej osobie. Trudne jest przekonywanie do podjęcia terapii, ale konieczna jest wytrwałość w dążeniu do tego celu. W końcu częściowo zależy od nas jej życie. Znalazłam nawet dobry Ośrodek terapii Forest, tylko nie wiem czy uda nam się kuzyna namówić na pobyt.
Awatar użytkownika
night
Posty: 59
Rejestracja: 27 cze 2019, 11:48

Re: Uzależnienie od internetu

Post autor: night »

Aż powiem wam szczerze, wkurzają mnie te wszystkie uzależnienia. Bo tak naprawdę nie jesteśmy w stanie w ogóle tego samodzielnie ogarniać. Moja mama z kolei od narkotyków się uzależniła i gdyby nie Ośrodek Nefo , to pewnie jej tu już by z nami nie było. A tak otrzymała pomoc i naprawdę wyszła na ludzi. Dzięki Bogu chyba tylko.
Awatar użytkownika
ja1234
Posty: 1
Rejestracja: 06 kwie 2020, 10:24

Re: Uzależnienie od internetu

Post autor: ja1234 »

Potwierdzam i również polecam Nefo. Mają tam naprawdę super specjalistów. Był tam mój syn. Po wyjściu z ośrodka zmienił się nie do poznania i to na lepsze. Znalazł pracę, dziewczynę i teraz trudno mi uwierzyć, że kiedyś miał takie problemy i nie chciał żyć.
Awatar użytkownika
lokata
Posty: 94
Rejestracja: 21 cze 2019, 0:33

Re: Uzależnienie od internetu

Post autor: lokata »

warto jednak pomyslec o terapii. Swietny osrodek jest w Wisle - Tratwa sie nazywa. spokojna okolica pozwala faktycznie skutecznie przeprowadzac terapie i powrocic do zdrowia
Awatar użytkownika
Marcinmamiotle
Posty: 6
Rejestracja: 24 kwie 2020, 10:51
Kontakt:

Re: Uzależnienie od internetu

Post autor: Marcinmamiotle »

Żyjemy w takich czasach gdzie niemal każdy jest uzależniony w pewien sposób od internetu wielu po prostu sobie nie zdaje z tego sprawy lub nie chce zdawać

rezygnacja z internetu multimedia
ODPOWIEDZ