Podstawowa szkoła

W zdrowym ciele zdrowy duch! Możesz polecić dobrego dietetyka w swoim mieście? Znasz najlepszą siłownię w okolicy? Dołącz do dyskusji!
Awatar użytkownika
Malediwy
Posty: 64
Rejestracja: 13 sie 2019, 17:48

Podstawowa szkoła

Post autor: Malediwy »

Szkoła zbliża się wielkimi krokami a ja zastanawiam się jaką podstawówkę wybrać za rok dla mojego dziecka.Wiele naczytałam się o takich https://szkolaeuropejska.pl/ prywatnych szkołach i podobno są znacznie lepsze niż te państwowe. Dziecko ma od razu lepszy start w przyszłość. Co wy o tym sądzicie?
Awatar użytkownika
Ontyk
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2019, 13:54

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: Ontyk »

W Warszawie jakby ktoś z Wasz szukał szkoły to bardzo dobra jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie. Syn tam chodził i naprawdę dobrze został przygotowany do liceum. Szkoła fajna, dobrze wyposażona, z dobrą kadrą. Na nic nie było można narzekać.
Awatar użytkownika
deliver4
Posty: 11
Rejestracja: 28 paź 2019, 8:15

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: deliver4 »

Prywatne szkoły są zupełnie czymś innym niż państwowe. Nawet nie ma co porównywać. Nie dziwię się, że rodzice posyłają dzieci do takich placówek. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie jest świetną szkołą. Zapewnia ona małe klasy i doświadczonych nauczycieli.
Awatar użytkownika
kalinka
Posty: 333
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:59

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: kalinka »

A czy Wasze dzieci chodzą do jakiś szkół dodatkowych, aby uczyć się języka obcego? Jesi tak, to do jakich? Ja widziałam ostatnio ofertę Centrum Edukacji Profi Lingua w Krakowie na stronie https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... ski/krakow, gdzie jak widać organizowane są między innymi kursy języka włoskiego. A moja córka bardzo by się chciała uczyć tego języka. Jak sądzicie, warto zapisać ją tam na taki kurs?
Awatar użytkownika
goplana
Posty: 30
Rejestracja: 19 wrz 2019, 11:47

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: goplana »

Jeśli chodzi o sprawdzone podstawówki w Warszawie to moja córka uczy się w" Te Vizji". Ja w ogóle wychodzę z założenia, że niepubliczne szkoły mają tą przewagę nad państwowywmi, że mogą pozwolić sobie na bardziej kameralne klasy czy ciekawsze zajęcia fakultatywne. Jak widzę radośc mojego dziecka i to, ze uczy się tak chętnie ( i z łatwością) to serce mi rośnie :)
Awatar użytkownika
Diana91
Posty: 6
Rejestracja: 20 gru 2019, 23:29

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: Diana91 »

Goplana ja również uważam że Te vizja to świetna szkoła. Mają bardzo dobrze wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną, która świetnie organizuje zajęcia czym zachęca dzieci do nauki.
Awatar użytkownika
vivka
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2019, 12:20

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: vivka »

to ja też dołożę swoje 3 grosze i wspomnę o rewelacyjnej polsko-angielskiej szkole Edison na Wilanowie w Warszawie. Ciekawe zajęcia, wysoki poziom, kameralne klasy. To co mnie jako rodzicowi podoba się tu najbardziej to fakt kreatywnego i bardzo elastycznego podejścia do nauczania dzieci. Ogromnym plusem jest też sama okolica, bardzo spokojna i bezpieczna co też ma ogromne znaczenie :)
Awatar użytkownika
mieszkanka100
Posty: 37
Rejestracja: 30 sty 2020, 19:07

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: mieszkanka100 »

Jeżeli chodzi o szkołę to moj syn idzie już teraz do ostatniej klasy i matura, chcę na stronie https://www.taniaksiazka.pl/repetytoriu ... 54773.html kupić dla niego odpowiednie materiały edukacyjne które pomogą mu w zdaniu matury z jak najlepszymi wynikami.
Awatar użytkownika
Zegarmistrz
Posty: 41
Rejestracja: 29 mar 2020, 21:30

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: Zegarmistrz »

deliver4 pisze: ↑30 lis 2019, 17:48 Prywatne szkoły są zupełnie czymś innym niż państwowe. Nawet nie ma co porównywać. Nie dziwię się, że rodzice posyłają dzieci do takich placówek. Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha w Warszawie jest świetną szkołą. Zapewnia ona małe klasy i doświadczonych nauczycieli.
też polecam szkołę nr 49 :) mam tam dwójkę dzieci i sobie bardzo chwalę, fajna kadra jest aktualnie, ambitna, dużo zajęć dodatkowych, dzieci mają dobre warunki do nauki i rozwoju.
Awatar użytkownika
Jula
Posty: 148
Rejestracja: 17 mar 2020, 18:46

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: Jula »

Moim zdaniem warto zachęcać dzieci do malowania czy rysowania. Takie kursy organizowane w pracowni artystycznej Domin w Krakowie - to świetna okazja do rozwijania zdolności artystycznych u naszych pociech. Akurat tu możecie zajrzeć na ofertę takich szkoleń - pierwsze zajęcia są już niedługo więc warto się pospieszyć bo miejsca sa ograniczone

ile kosztują tynki wewnętrzne 2012
Awatar użytkownika
merka
Posty: 123
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:55

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: merka »

Wielu rodziców już wie, że grupowe ubezpieczenie NNW w szkole jest standardowe, z niską sumą ubezpieczenia i wieloma wyłączeniami odpowiedzialności. Z kolei kupując ubezpieczenie indywidualnie można wybrać za te same pieniądze najlepiej odpowiadający wariant dla dziecka, z dużo wyższą sumą ubezpieczenia i szerszym zakresem. Do tego wszystko można załatwić przez Internet np na https://cuk.pl/kalkulator-nnw-dziecka nie wychodząc z domu.
eleni

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: eleni »

A ja powoli będę kończyć szkołę już podstawową i czeka mnie wybór szkoły średniej. Właśnie planuje się zapoznać z informacjami na temat rekrutacji do szkół ponadpodstawowych tutaj https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-b ... rekrutacja . Słyszałam, że jest tam wiele cennych porad etc.
ŚliwkaBB

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: ŚliwkaBB »

W stolicy na Mokotowie jeśli ktoś z Was szuka dobrej podstawówki to godna polecenia jest na pewno Niepubliczna Szkoła Podstawowa nr 49 przy ul. Bacha. Kładą tam duży nacisk na języki. Angielski jest już od zerówki. A drugi język wchodzi już klasie 3. Tych godzin jezyka u nich jest naprawdę dużo, ale myślę, że to ważne żeby dzieci od najmłodszych lat miały duży kontakt z językami obcymi.
żana943

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: żana943 »

Dość długo przeglądaliśmy oferty dotyczące szkoły dla naszego dziecka, no i przyznam, że jakoś najbardziej zainteresowała nas oferta edukacyjna szkoły https://gladka.tevizja.pl/#_ga=2.125755 ... 1518604893 . Wydaje mi się, że to wszystko z tego względu, że korzysta się u nich z rozszerzonego programu oraz z ciekawych zajęć sportowych.
Halinka34Ł

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: Halinka34Ł »

Ontyk pisze: ↑30 wrz 2019, 11:53 W Warszawie jakby ktoś z Wasz szukał szkoły to bardzo dobra jest Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Wiktorii Wiedeńskiej na Wilanowie. Syn tam chodził i naprawdę dobrze został przygotowany do liceum. Szkoła fajna, dobrze wyposażona, z dobrą kadrą. Na nic nie było można narzekać.
Również polecam tę szkołę, prowadzi ją Fundacja Varsovia. Teraz podczas nauczania zdalnego radzą sobie bardzo dobrze. Przykładają bardzo dużą wagę do nauki języków obcych, a to teraz bardzo ważne. Aktualnie edukacja nie jest już tak łatwa, więc lepiej wybierać prywatne szkoły, bo tam poziom edukacji jest po prostu wyższy.
kasśandra

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: kasśandra »

Jak to mówią, od tej szkoły podstawowej wszystko się zaczyna, dlatego warto poszukać kogoś, kto nam pomoże i gdzie poprowadzą nas dalej przez życie. Ja sama na przykład sprawdzam, czy ta placówka https://ficomum.org/studia/ jest dobra do dalszego nauczania. Może, kto wie, zdecyduję się w końcu zrobić studia.
mczayś

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: mczayś »

Świetne jest Twoje podejście, ponieważ również bardzo chciałabym, tak, jak Ty zadbać już od najmłodszych lat o edukację języka obcego, a konkretnie języka angielskiego. Aktualnie szukam jakiejś fajnej szkoły w mojej okolicy. Najlepiej, jeśli będzie to prywatna szkoła. Sprawdzałam już Te Vizję.
budzyńska

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: budzyńska »

A gdzie najlepiej kupować podręczniki dla dzieci? Zastanawiam się nad tym bo moja córka niedługo rozpoczyna edukację. Widziałam, że księgarnia Tantis ma bardzo dużą ofertę jeśli chodzi o podręczniki: https://tantis.pl/serie/teraz-bajty-8400 . Mieliście okazję robić u nich zakupy online?
Awatar użytkownika
monry
Posty: 190
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:02

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: monry »

Tym bardziej jeśli ktoś pracuje z młodszymi dziećmi tak ważne jest ich uświadamianie praz współpraca. Mowa tu oczywiście o tym co napisano na stronie http://www.adept-liceum.pl/jak-przeprow ... je-szkoly/ czyli właściwe oraz sprawne przeprowadzenie ewakuacji w szkole. Moim zdaniem są to fundamenty które warto znać.
Morońka

Re: Podstawowa szkoła

Post autor: Morońka »

Zgodzicie się ze mną ,że nasze dzieci nie mają w szkole łatwo.Jeśli do tego dojdą zajęcia poza szkolne - sprawy czy czasami problemy się potęgują. Właśnie wtedy nasza rola jako rodziców powinna szczególnie się uaktywnić.Dzieci po prostu potrzebują naszej pomocy i wsparcia. Poczytajcie sobie na ten temat - http://mamanalajcie.pl/rodzina/jak-wspi ... -w-szkole/ . To bardzo ciekawy artykuł jaki znalazłam na blogu dla aktywnych mam.
ODPOWIEDZ