Jakie są źródła witaminy K?

W zdrowym ciele zdrowy duch! Możesz polecić dobrego dietetyka w swoim mieście? Znasz najlepszą siłownię w okolicy? Dołącz do dyskusji!
Awatar użytkownika
lokata
Posty: 94
Rejestracja: 21 cze 2019, 0:33

Jakie są źródła witaminy K?

Post autor: lokata »

Jakie znacie źródła witaminy K? Co możecie polecić sprawdzonego? czym grozi niedobór tej witaminy?
Awatar użytkownika
melorka
Posty: 28
Rejestracja: 26 mar 2020, 8:20

Re: Jakie są źródła witaminy K?

Post autor: melorka »

Zazwyczaj w zielonych roślinach typu szpinak, sałata, botwina :) co do niedoboru , to może być problem z układem krzepnięcia, może też prowadzić do anemii, problemów jelitowych. https://pelafenlek.pl/witamina-k-wystep ... -niedobor/ tutaj znajdziesz wszystkie najważniejsze informacje o witaminie k
Awatar użytkownika
kalinka
Posty: 333
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:59

Re: Jakie są źródła witaminy K?

Post autor: kalinka »

A skoro już o witaminach mowa, to jakie witaminy dodatkowo suplementujecie? Ja w okresach obniżonej odporności zawsze sięgam po witaminę C. Wydaje mi się, że dzięki niej udaje mi się uniknąć przeziębień. Raczej stosuję większe dawki, na przykład dawkę 1000 mg, taką jak w preparacie na stronie internetowej https://hempking.eu/pl/bio-witamina-c-1000mg-120g/. Czy ktoś z Was miał z nim może wcześniej do czynienia?
olguś

Re: Jakie są źródła witaminy K?

Post autor: olguś »

W sumie tego to ja Wam nie powiem, bo tego nie zastanawiałam się nad tym nigdy, ale też prawda jest taka, że nie mam pojęcia, jakie są problemy z powodu takiej witaminy. Chyba problemy z krzepliwością , tak? Dodam od siebie, że ja również staram się dbać o siebie. Stąd zainteresowanie wpisem https://mimookolicznosci.pl/jak-zwieksz ... organizmu/ .
ODPOWIEDZ