Dom opieki

W zdrowym ciele zdrowy duch! Możesz polecić dobrego dietetyka w swoim mieście? Znasz najlepszą siłownię w okolicy? Dołącz do dyskusji!
Awatar użytkownika
Jula
Posty: 148
Rejestracja: 17 mar 2020, 18:46

Dom opieki

Post autor: Jula »

Witam, od jakiegoś czasu zastanawiam się nad profesjonalną opieką dla mojej mamy, ja niestety nie mogę cały czas przy niej czuwać, a jej stan zdrowia z dnia na dzien pogarsza się. Rozwazam ofertę ośrodka Pod Topolami https://podtopolami.eu/ poniewaz slyszalam ze personel jest bardzo oddany seniorom i zapewniaja calodobową opiekę. Co myslicie?
Awatar użytkownika
Danuta832132
Posty: 25
Rejestracja: 25 mar 2020, 18:38

Re: Dom opieki

Post autor: Danuta832132 »

Ja mam bliską osobę w "Domu Rodzinnym" w Nowym Dworze Mazowieckim. To nie była łatwa decyzja, ale jej nie żałuję, bo wiem, że babcia ma tam dobre warunki i towarzystwo. A to dla niej bardzo ważne. Ja niestety zbyt dużo wyjeżdżam służbowo by się nią sama zajmować.
Muśnia

Re: Dom opieki

Post autor: Muśnia »

Póki mam siłę i przede wszystkim możliwości, sama zajmuję się babcią w domu. Ale trzeba przyznać, że babcia jest jeszcze stosunkowo samodzielna. Wiadomo, są sytuacje, w których potrzebuje pomocy, choruje, ale radzimy sobie. Ostatnio miała problem z apetytem, ale kupiłam dla niej nutridrinki Fresubin w aptece DOZ. Znacie je? Bardzo babci zasmakowały :)
góralka

Re: Dom opieki

Post autor: góralka »

To dość trudny temat,trudna też jest decyzja o tym czy nasi bliscy mają się w nim znaleźć czy też nie.Sytuacje w życiu są różne,decydując się jednak na ten krok,trzeba najpierw sprawdzić dane miejsce,by było przyjazne dla starszych osób,by pracowały w nim osoby o wielkim sercu i empatii do seniorów.Warto też zadbać o to, by w ich apteczce znalazł się preparat Octenisept, działający świetnie na rany,zadrapania i skaleczenia.Jest pomocny podczas zapalenia gardła,zwalcza afty i liszaj
ósoba

Re: Dom opieki

Post autor: ósoba »

Tak naprawdę osoba pracująca w domu opieki jest narażona na wiele różnych problemów zdrowotnych, jako że pracuje z kimś, kto ma obniżoną odporność i często choruje. Dodatkowo musi wiedzieć, jaka jest różnica między grypą a przeziębieniem , by jak najszybciej ulżyć swoim podopiecznym. Jak widać, to są trudne zadania i wcale nie takie znów oczywiste.
ODPOWIEDZ