Studia

Które biuro nieruchomości wybrać? Gdzie znaleźć stolarza? Jaką firmę przeprowadzkową zatrudnić?
Awatar użytkownika
Malediwy
Posty: 64
Rejestracja: 13 sie 2019, 17:48

Studia

Post autor: Malediwy »

Zaoczne studia nie są wcale gorsze, ne wiem skąd to mylne przeświadczenie... sama studiuję jak koleżanka powyżej a konkretnie zarządzanie: http://www.wszop.edu.pl/kierunki-studio ... 320,54,259
a jest to kierunek łączący wiedzę ekonomiczną (finanse, marketing, prawo gospodarcze) z wiedzą psychologiczną. Studia dotyczą prawidłowości oraz problemów związanych z funkcjonowaniem organizacji i instytucji publicznych
Awatar użytkownika
kalinka
Posty: 333
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:59

Re: Studia

Post autor: kalinka »

Moim zdaniem oprócz studiów warto też dodatkowo się kształcić i na przykład zapisać się na jakiś fajny kurs języka obcego. Kojarzycie takie centrum edukacji Profi Lingua? Jeśli nie, to polecam zapoznać się z jego ofertą na stronie https://www.profi-lingua.pl/. Jak widać do wyboru są tam kursy z różnych języków i na różnym poziomie zaawansowania, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.
Awatar użytkownika
merka
Posty: 123
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:55

Re: Studia

Post autor: merka »

studia to świetna przygoda i jak cofnę się trochę pamięcią i przypomnę swoją przygodę to aż łezka się w oku kręci. Trafiłam na fajny uniwersytet i fajnych ludzi na roku. Jak macie okazje studiować to polecam, bo to świetne wspomnienia na całe życie, a także edukacja!
Awatar użytkownika
vivka
Posty: 9
Rejestracja: 27 gru 2019, 12:20

Re: Studia

Post autor: vivka »

merka to tak jak ja :) mega fajne wspomnienia :)P a jestem absolwentką Mazowieckiej Uczelni Medycznej http://mum.edu.pl/. Zdobyłam tu dyplom magistra z fizjoterapii i w zasadzie zaraz po obronie udało mi się znaleźć dobra pracę :) jednak ta duża ilość zajęć praktycznych była potrzebna i teraz to procentuje w codziennej pracy z pacjentem.
Awatar użytkownika
gemma
Posty: 7
Rejestracja: 12 gru 2019, 9:47

Re: Studia

Post autor: gemma »

A gdyby ktoś potrzebował przetłumaczyć dyplom ukończenia studiów na inny język to polecam usługi Focus tłumaczenia. Szybko i sprawnie, a cena też przystępna. ;)
Awatar użytkownika
raegar89
Posty: 57
Rejestracja: 18 lut 2020, 19:09

Re: Studia

Post autor: raegar89 »

Wybór odpowiedniego kierunku studiów nie jest łatwy. Moja córka teraz stoi przed takim wyborem i póki co, aby ułatwić sobie wybór studiów, sprawdza jaką wiedzę będzie musiała zdobyć na wybranych przez siebie kierunkach. Nie powiem, ale interesuje ją administracja publiczna studia ciekawe jak jej pójdzie.
Awatar użytkownika
Kola
Posty: 98
Rejestracja: 21 wrz 2019, 13:21

Re: Studia

Post autor: Kola »

W przypadku kiedy jednak będziecie na etapie poszukiwań ciekawych kierunków na studia, ale również szkolenia to zwróćcie uwagę na Uniwersytet Ekonomiczny z Wrocławia https://www.szkolenia.ue.wroc.pl/ ponieważ udało im się przygotować świetną ofertę edukacyjną. Ja ostatnio postawiłam na dodatkowe "Finansowa ocena projektów inwestycyjnych z wykorzystaniem MS Excel" i uważam, że był to bardzo dobrze wykorzystany czas z konkretnymi podpowiedziami, które przydają się w codziennej pracy.
Awatar użytkownika
gosiak
Posty: 43
Rejestracja: 30 sie 2019, 11:04

Re: Studia

Post autor: gosiak »

A szukacie coś konkretnego, bo w sumie to tak trudno komuś coś doradzać. Za to mogę polecić uczelnię https://www.ssw-sopot.pl/studia-dofinansowane-z-ue/ gdzie jest możliwość dofinansowania z UE. Sprawdźcie koniecznie, kierunków tam jest sporo do wyboru. Forma studiowania też do wyboru. Tak, żeby każdy znalazł coś dla siebie.
napelka

Re: Studia

Post autor: napelka »

Moja siostrzenica właśnie skończyła liceu m i postanowiła ,że będzie dalej podnosiła swoje kwalifikacje - chce po prostu rozpocząć studia na Akademii Ekonomiczno Humanistycznej w Warszawie - zarządzanie finansami - na kierunku finanse i rachunkowość. Myślę ,że to bardzo perspektywiczny kierunek i po takich studiach nie będzie problemu ze znalezieniem pracy.
Gość

Re: Studia

Post autor: Gość »

Studia są czymś naprawdę bardzo ważnym, dlatego warto na nie iść i powalczyć dla siebie o lepszą przyszłość. Jak chodzi o kraków studia, to warto zapisać się do uczelni https://www.wszib.edu.pl/rekrutacja/ rekrutacja na studia Kraków . Tam możecie wykonać studia pierwszego stopnia, jak i magisterskie. A teraz ponoć są nowe atrakcyjne specjalności warto to sprawdzić.
Awatar użytkownika
kasiunia
Posty: 47
Rejestracja: 05 lip 2019, 12:00

Re: Studia

Post autor: kasiunia »

Dużo ciekawych informacji. Rzeczywiście studia to z reguły moment kiedy młodzi ludzie wybierają swoją zawodową drogę życiową. Weźmy na przykład studia administracyjne; czy uważacie ,że skończenie takiego kierunku studiów gwarantuje dobrą pracę w przyszłości? Ja myślę ,że nie do końca jest to takie oczywiste, choć szanse zdecydowanie wzrastają.

jaki parapet wewnętrzny do białych okien
koleś

Re: Studia

Post autor: koleś »

Każdy ma prawo studiować tam, gdzie mu się podoba, ale też możemy o tym rozmawiać, bez specjalnego oceniania i to moim zdaniem jest piękne. Mi osobiście podobają się takie http://www.wseiz.pl/pl/uczelnia/wydzial-architektury/architektura-krajobrazu studia. Od zawsze byłam osobą, która w tym kierunku czuła pociąg i myślę, że to będzie dobry wybór dla mnie. A Wy co mówicie?
podówa

Re: Studia

Post autor: podówa »

W sumie ja to już jestem w jednym kierunku wykształcona i teraz zastanawiam się, czy studia podyplomowe osteopatia też będą dobrym kierunkiem. Wydaje mi się, że mogłabym po prostu spróbować w ten sposób rozszerzyć wiedzę i nie tylko. Co wy o tym mówicie? Warto iść na to?
Awatar użytkownika
erka
Posty: 247
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:56

Re: Studia

Post autor: erka »

Nie lepiej wybrać taki kierunek, który po prostu was interesuje? Ja od zawsze lubiłam pracę z ludźmi, więc wybór pedagogiki był najlepszą opcją. Zdecydowałam się na ten kierunek na uczelni https://www.cb.szczecin.pl/kierunek-studiow/pedagogika/ która cieszy się świetną renomą :)
AnetaIwańczyk

Re: Studia

Post autor: AnetaIwańczyk »

Poruszanie tak ważnych tematów jak wybór kierunku studiów to niezwykle godne podziwu działanie. Pomaga to z pewnością uświadamiać ludzi jakie mają możliwości oraz jakie błędy popełniają. Jednym z podstawowych jest słuchanie swojego najbliższego otoczenia w kontekście tego co wybrać. Często jest tak, że nasi rodzice starają się na nas projektować swoje oczekiwania. Przykładowo im nie udało się zostać powiedzmy lekarzami, to chcieliby tego od nas. Takie myślenie i działanie nie da nam satysfakcji w przyszłości. Trzeba sobie zadać pytanie co tak w rzeczywistości najbardziej nas interesuje. Moja znajoma zdecydowała się na studia szwedzki kraków na WSE - https://wse.krakow.pl/studia-i-stopnia/ ... -szwedzki/ Od zawsze interesowały ją inne kultury, a teraz ma okazję dowiedzieć się na ten temat wszystkich szczegółów. Przy okazji na studiach zdobędzie wiedzę z zakresu biznesu, która przyda się w każej firmie działającej na rynku międzynarodowym.
gośka04032

Re: Studia

Post autor: gośka04032 »

Jakiś czas temu ukończyłam studia na AEH w Warszawie i do teraz nie żałuję, że w ogóle na studia się wybrałam. Studiowałam psychologię, pracuję w zawodzie i z powodzeniem wykorzystuję zdobytą na uczelni wiedzę. Jeśli ktoś zastanawia się na tym, czy studiować, czy nie, to już nie musi!
adżela

Re: Studia

Post autor: adżela »

Moim kierunkiem jest pedagogika skierowana do osób starszych. Pedagogium Wyższa Szkoła Nauk Społecznych w Warszawie właśnie ma taki kierunek i jestem tu już II rok. Mocno nakierowałam się na to, że po prostu mam szkołę, która pomoże mi w relacjach z rodziną i bliskimi.
ŁucjaKowalik

Re: Studia

Post autor: ŁucjaKowalik »

Teraz wybór kierunków jest ogromny. Zanim podejmiesz decyzję warto jest dowiedzieć się co jest na rynku i jakie kierunki mają przyszłość. Ja mogę Ci zaproponować studia u nich ult.edu.pl. To Uczelnia Lingwistyczno-Techniczna, która ma w ofercie szeroki wybór kierunków - w mojej ocenie - z przyszłością. Studia językowe czy techniczne zawsze są w cenie. Także sprawdź ich ofertę.
anetad

Re: Studia

Post autor: anetad »

Moim zdaniem niezmiennie rację bytu ma administracja, to zawsze będzie sensowny kierunek, po którym nie będzie trudno znaleźć pracę. Ja skończyłam administrację właśnie w WSGE w Józefowie i jestem zadowolona z wyboru, bardzo sobie ten kierunek i samą uczelnię chwalę. Tu macie więcej o nich - https://wsge.edu.pl/kierunki-studiow/ Jeśli czujecie, że macie zapał w tym temacie to was zachęcam, na pewno po tym znajdziecie pracę, ja długo nie czekałam na pracę w zawodzie.
Pavelos

Re: Studia

Post autor: Pavelos »

O ile interesuje was inżynieria środowiska to powiem wam, że ja jestem w 100 % zadowolony z tych studiów, tak samo z wyboru uczelni. Moja uczelnia to Wyższa Szkoła Gospodarki Krajowej w Kutnie. Podrzucam wam ich stronę internetową https://wsgk.com.pl/kontakt-2/ Dobrze mi się tam studiowało, kadra jest fajna, pomocna, poziom studiów wysoki no i szybko po ich ukończeniu znalazłem pracę w zawodzie i całkiem przyzwoicie zarabiam, także po całości mogę wam te studia doradzić.
Kingula

Re: Studia

Post autor: Kingula »

Duzo moic znajomych polecalo mi tą uczelnie jak szukalam https://uczelniakorczaka.pl/ maja fajne kierunki związane z pedagogiką, pracą socjalną, także jakby ktoś tym był zainteresowany, to warto sobie przejrzec ich ofertę
Awatar użytkownika
erka
Posty: 247
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:56

Re: Studia

Post autor: erka »

Ja właśnie sprawdzam na stronie https://www.podyplomowka.edu.pl/organiz ... demickiego jak wygląda organizacja roku akademickiego na Instytut Studiów Podyplomowych. Teraz jest praktycznie ostatni moment, aby się zapisać. Nie wiem czy wiecie, ale tutaj zajęcia odbywają się online i nie kończą się pisaniem żadnej pracy dyplomowej, co z pewnością was ucieszy
Awatar użytkownika
aduska
Posty: 80
Rejestracja: 18 cze 2019, 23:12

Re: Studia

Post autor: aduska »

A może ktoś z was jest zainteresowany nauką w szkole policealnej https://www.collegium.com.pl/ ? Tutaj dają możliwość nauki w weekendy i wieczorowo, co jest świetnym rozwiązaniem dla osób które już pracują zawodowo
minky

Re: Studia

Post autor: minky »

Jest teraz wiele uczelni i wiele możliwości- i warto z tego wszystkiego korzystać. Jak chodzi o takie aspekty, jak kraków studia podyplomowe to przykładowo możecie zwrócić uwagę na propozycje uczelni WSZIB. Tam znajdziecie kierunku najbardziej porządane.
Kleoo

Re: Studia

Post autor: Kleoo »

Kazdy kto sobie ceni wysoki poziom nauczania powinien wziąc pod uwagę studia na tej uczelni https://www.wsf.wroc.pl/ wykladowcy robią kawał dobrej roboty i bardzo się angażują
ODPOWIEDZ