Kto zaprojektuje dom?

Które biuro nieruchomości wybrać? Gdzie znaleźć stolarza? Jaką firmę przeprowadzkową zatrudnić?
Awatar użytkownika
benigna
Posty: 1
Rejestracja: 19 lis 2020, 1:02

Kto zaprojektuje dom?

Post autor: benigna »

Hej forumowicze. Potrzebna mi wasza pomoc :) Chodzi o to, że powoli zbliżamy się z mężem do końca budowy naszego podwarszawskiego domu. Nie mamy jednak pomysłu na to, jak go urządzić, więc zastanawiamy się nad wynajęciem specjalisty. Co powiecie mi na temat izudesign.pl? Polecacie tę pracownię?
Awatar użytkownika
Gaja92
Posty: 1
Rejestracja: 14 lis 2020, 17:48

Re: Kto zaprojektuje dom?

Post autor: Gaja92 »

Jedno spojrzenie na realizacje Pani Izabeli i można mieć pewność, że to artystyczna dusza, która dba o proporcje, ale ma też ścisły umysł. Nawet najbardziej skomplikowane techniczne zagadnienia nie sprawiają jej trudności. Wie, co robi i robi to dobrze!
aśka

Re: Kto zaprojektuje dom?

Post autor: aśka »

mnie coraz bardziej interesują domy szkieletowe. Jak czytam o ich zaletach, przekonuje mnie to.
Na razie szukam działki oraz przeglądam wszelakie projekty. Nie umiem się jednak zdecydować czy chce dom parterowy czy też może piętrowy. Co wy wybraliście? Jakie zalety ma parterowa konstrukcja?
jaś

Re: Kto zaprojektuje dom?

Post autor: jaś »

nam są potrzebne projekty domów na wąską działkę a nie każda firma ma takie w swojej ofercie się okazuje. Do tego dość mocno interesują mnie domy energooszczędne nie zdecydowaliśmy jeszcze to będą te domy pasywne czy też prefabrykowane win natomiast że na pewno chcemy wykorzystać odnawialne źródła energii i choć odrobinę sprawić by wnętrza naszego domu były energooszczędne
tąpoli

Re: Kto zaprojektuje dom?

Post autor: tąpoli »

Na działkach zwykle nie przejmuję się izolacja stropodachu. A później płaczą nad zniszczonymi wilgocią rzeczami zostawionymi w budyneczkach. A czasami nawet dochodzi do zwarcia i pożaru. https://dipam.pl/ocieplenie-stropodachu ... iuretanowa. My ostatnio stosowaliśmy tą piankę u nas i mogę śmiało polecać. Szybki solidny efekt!
Lućka

Re: Kto zaprojektuje dom?

Post autor: Lućka »

Kto zaprojektuje dom ? - oczywiście ,że projektant, krótko mówiąc osoba z uprawnieniami.W zasadzie projektów budowlanych jest bardzo dużo więc wybór powinien byc dość prostym choć czasochłonnym zajęciem.Mija siostra w poszukiwaniu projektu trafiła do pracowni Mg projekt - https://www.mgprojekt.com.pl/hiacynt i tam znalazła swój projekt o nazwie hiacynt.Spójrzcie proszę na zdjęcia z wizualizacji - robią wrażenie, prawda?
Bełka

Re: Kto zaprojektuje dom?

Post autor: Bełka »

Jesli chodzi o projekt, to dla nas nie był ro żaden problem, dlatego, że od razu zdecydowaliśmy, że nasz powstanie przy pomocy firmy Mabudo https://www.mabudo.com/projekty i na ich stronie wybraliśmy jeden z projektów. Chodzi o dom z gotowych, betonowych elementów. Moim zdaniem bardzo fajna opcja, na pewno jest to przyszłość budownictwa. Przecież różnica w czasie powstawania takie budynku jest ogromna!
zośka

Re: Kto zaprojektuje dom?

Post autor: zośka »

również uważam, że nowoczesne domy parterowe czy też piętrowe powinny być budowane z zachowaniem technologi prefabrykowanych czy też energooszczędnych. Nie po to jest tyle nowości na rynku, które powstają by ułatwiać nam życie w zgodzie z naturą, by z nich nie korzystać!
ODPOWIEDZ