Nauka chodzenia na smyczy

Masz pytanie? Szukasz podpowiedzi i rady? Odpowiedź znajdziesz tutaj.
Jadźdkai838

Nauka chodzenia na smyczy

Post autor: Jadźdkai838 »

Hej!

Zgłaszam się z następującym pytaniem - ile u was trwała nauka chodzenia na smyczy z psem? Mój pupil totalnie nie potrafi ogarnąć tego, jak powinien wyglądać spacer. Gryzie smycz, próbuje się wyrwać, a samo założenie smyczki to jakiś koszmar. Znalazłam taki poradnik: https://www.adaptil.com/pl/Blog/Jak-nau ... -na-smyczy jednak chętnie dowiem się, na co mogę dodatkowo zwrócić uwagę. Dzięki!
Okksana

Re: Nauka chodzenia na smyczy

Post autor: Okksana »

Wiesz co, mój pies też strasznie buntował się względem spacerowania na smyczy. Nie działały żadne nagrody, moje nerwy oczywiście tym bardziej. Z czasem okazało się, że nie smyczy nie akceptuje a obroży. Wszystko się zmieniło kiedy kupiłam szelki. Wtedy już nauka poszła bezproblemowo. Wybrałam dla niego takie: https://johndog.pl/produkt/szelki-bezuc ... ck-czarny/ , bezuciskowe , lekkie. Nie krępują ruchów, nie powodują dyskomfortu podczas szarpnięć, co niestety się zdarza w przypadku obroży.
JarlE

Re: Nauka chodzenia na smyczy

Post autor: JarlE »

Mój pies był bardzo nieposłuszny, uciekał mi na spacerach, nie przychodził na zawołanie, skakał na ludzi, w końcu postanowiłem iść z nim na szkolenie i to była dobra decyzja. Jeśli chodzi o konkrety to mogę wam doradzić Szkolenia Psów – Tomasz Piotrowski https://www.szkoleniapsowtp.pl/oferta/posluszenstwo Mega dobrze się u mnie sprawdzili, mam wreszcie posłusznego psa, z którym umiem się dogadać, i on i ja dobrze na tym wyszliśmy :) Także jeśli macie podobne problemy ze swoimi zwierzakami to serdecznie mogę wam tę firmę doradzić.
aduskaa

Re: Nauka chodzenia na smyczy

Post autor: aduskaa »

Porządna smycz to podstawa, jeśli zalezy wam na czymś sprawdzonym, to ja moge polecic https://kissthedog.pl/collections/smycz ... owa-bezowa :)
ODPOWIEDZ