Wysyłanie paczek za granicę

Jak dbać o finanse? Rozmawiamy o księgowości, pracy w biurze, prowadzeniu przedsiębiorstwa.
Awatar użytkownika
Cesia
Posty: 27
Rejestracja: 18 kwie 2019, 10:22

Wysyłanie paczek za granicę

Post autor: Cesia »

Zdarza się, że mam kilka paczek do wysłania rodzinie za granicę i robiłam to dzięki życzliwości sąsiada, który w tym kierunku jeździł tirem. Niestety zmieniono mu trasy i teraz muszę nawiązać współpracę z firmą kurierską, która będzie regularnie przyjmować ode mnie zlecenia i dostarczać paczki pod dokładny adres i w wyznaczonym terminie. Może coś mi w tej kwestii doradzicie?
Awatar użytkownika
szuwarek
Posty: 72
Rejestracja: 27 lut 2019, 15:44

Re: Wysyłanie paczek za granicę

Post autor: szuwarek »

Poczta Polska jest jednym z najbardziej znanych dostawców. Minusem tego rozwiązania jest konieczność nadania paczki w placówce pocztowej, plusem są ceny – przesyłki zagraniczne są w porównaniu do innych kurierów stosunkowo tanie. Możemy też zadeklarować wartość paczki, czyli ubezpieczyć ją na konkretną sumę pieniężną. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszystkie kraje respektują takie zabezpieczenia.
Awatar użytkownika
Kiruna
Posty: 29
Rejestracja: 21 maja 2019, 16:58

Re: Wysyłanie paczek za granicę

Post autor: Kiruna »

Akurat wysyłałam Pocztą Polską paczkę na urodziny do mojego taty i już nigdy tego nie zrobię. Najzwyczajniej nie dotarła. Nie mam pojęcia, jakiej firmie kurierskiej w takim razie można zaufać, skoro takie rzeczy się dzieją. Może faktycznie powinnam osobiście wsiąść do samochodu i po prostu sama przewieźć przesyłkę :), Chyba że są jakieś wyjątki od reguły i firmy transportowe, które poważnie traktują klientów. Poproszę o inne przykłady.

obsługa niwelatora optycznego
Awatar użytkownika
koksia
Posty: 11
Rejestracja: 10 maja 2019, 12:25

Re: Wysyłanie paczek za granicę

Post autor: koksia »

A znasz tą firmę kurierską https://www.speedpack.com.pl/ ? Oni właśnie przewożą paczki za granicę te małe i duże, także zerknij sobie na ich ofertę i sprawdź dokładnie. No ale pamiętaj w każdej firmie zwracają uwagę na zapakowany towar, tutaj też, wiadomo paczka musi byc solidnie zapakowana i zabezpieczona. Każda firma tego wymaga. W tej firmie mają szeroki wachlarz usług, więc na pewno ci się przyda na nich namiar.
ODPOWIEDZ