Przekształcenie w firmie

Jak dbać o finanse? Rozmawiamy o księgowości, pracy w biurze, prowadzeniu przedsiębiorstwa.
Awatar użytkownika
iga
Posty: 28
Rejestracja: 17 cze 2019, 8:52

Przekształcenie w firmie

Post autor: iga »

Cześć, mam spółkę, którą jednak chciałbym przekształcić, z komandytowej na z ograniczoną odpowiedzialnością. Wiem, że jest to jakoś tam możliwe, ale zanim zacznę działać w tym kierunku, muszę dobrze rozeznać się w majątku firmy, by wszystko odpowiednio przepisać i nie martwić się, że zaraz zapuka mi do drzwi komornik, bo coś się dzieje. Troszkę dopytywałam w urzędach i polecono mi zrobić tak zwany audyt finansowy https://www.glc.pl/uslugi/audyt/ . Podobno to rozwiązanie najczęściej wybierają pracodawcy, żeby ustalić wartość swojej działalności. Czy to prawda?
Awatar użytkownika
devill
Posty: 59
Rejestracja: 03 cze 2019, 18:46

Re: Przekształcenie w firmie

Post autor: devill »

Decydując się na takie czy inne przekształcenie firmy musimy pamiętać także że przyda się modernizacja sali konferencyjnej. Bo wiadomo że to w niej przekazujemy wszelkie niezbędna informacje klientowi. Dlatego też bardzo ważne jest to w jaki sposób pokażemy mu dany projekt. I tutaj bardzo przydatny jest AV systemy. Dzięki temu systemowi stajemy się bardziej atrakcyjni dla klienta a to przekłada się na wyższe finanse firmy i kreuje jej lepszy wizerunek
Awatar użytkownika
graczek80
Posty: 14
Rejestracja: 25 paź 2019, 8:49

Re: Przekształcenie w firmie

Post autor: graczek80 »

Wszelkie zmiany czy prowadzenie firmy warto konsultować i prowadzić pod okiem ksiegowej i prawnika.

-----------------------
https://panasiuk.com.pl/
Awatar użytkownika
monry
Posty: 190
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:02

Re: Przekształcenie w firmie

Post autor: monry »

Niestety na takich kwestiach ja się całkowicie nie znam więc również nie bardzo mogę nic doradzić. Natomiast kiedy ktoś w ogóle zastanawia się nad założeniem spółki to jest to dość istotne. Jak w ogóle to zrobić napisano w https://3obieg.pl/jak-zalozyc-spolke-z- ... -po-kroku/ i ja jestem zdania, że jak najbardziej warto znać te kwestie.
Jaśko

Re: Przekształcenie w firmie

Post autor: Jaśko »

Przedsiębiorcy planujący otworzyć spółkę w Czechach powinni również zwrócić uwagę na wymagania dotyczące zatrudnienia pracowników. Istnieją pewne szczegóły związane z umowami, które różnią się od standardów innych krajów. Dla tych, którzy szukają konkretnych informacji, strona https://www.thompsonstein.com/spolka-za ... -czechach/ jest cennym źródłem wiedzy.
Koleś

Re: Przekształcenie w firmie

Post autor: Koleś »

Spółka w Estonii staje się coraz bardziej popularnym wyborem wśród międzynarodowych inwestorów. Kraj ten oferuje wiele korzyści, takich jak przyjazne otoczenie biznesowe i prosty system podatkowy. Aby dowiedzieć się więcej, polecam zapoznanie się z treścią artykułu na https://www.naszrybnik.com/site/art/1-a ... w-estonii- i posiadanie takiej wiedzy jest bardzo praktyczne.
jużdosyć

Re: Przekształcenie w firmie

Post autor: jużdosyć »

Jak wygląda zakup elementu takiego jak spoiwo do glazury ? W sumie jestem w tym temacie mocnym laikiem, nie powiedziałabym, że jest ogólnie inaczej, ale taka prawda. W związku z tym może warto to jakoś sprawdzić? Omówić? Mam nadzieję, że tak będzie, o po prostu.
Bonia777

Re: Przekształcenie w firmie

Post autor: Bonia777 »

Firmy się zmieniają ,otoczenia firm także. Trzeba się więc umieć dostosować do tych zmian. Trzeba umieć nadążyć za zmianami. Z pewnością pomogą w tym procesie dedykowane szkolenia. Taki ekspert biznesu - czyli Pani Iwona Firmanty - z pewnością wam w tym procesie pomoże. Jak się dowiaduję najpierw trzeba zrobić remanent swoich dobrych cech i zalet a później spowodować aby zostały one jeszcze uwypuklone i spotęgowane w naszym działaniu.
Ramzes

Re: Przekształcenie w firmie

Post autor: Ramzes »

Dbanie o dobre warunki pracy, w tym ergonomiczne miejsce pracy i odpowiednie narzędzia, jest fundamentalne dla utrzymania wysokiej motywacji. Komfortowe środowisko pracy zwiększa efektywność i zadowolenie pracowników. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na https://www.kujawy.info/aktualnosc/moty ... -techniki/ i jak najbardziej to są istotne sprawy.
Glina

Re: Przekształcenie w firmie

Post autor: Glina »

Warto zwrócić uwagę na lokalne przepisy dotyczące zatrudniania pracowników. Na Słowacji obowiązują specyficzne regulacje, które są dokładnie wyjaśnione na stronie https://www.wiraset.com.pl/rejestracja- ... rzewodnik/ oraz znajomość tych zasad jest kluczowa dla uniknięcia problemów prawnych.
Ćwiek

Re: Przekształcenie w firmie

Post autor: Ćwiek »

Skuteczny onboarding jest niezbędny do szybkiego włączenia się nowych pracowników w zespół i kulturę firmy. Aplikacja na https://gamfi.com/pl/ oferuje narzędzia, które wspierają ten proces, umożliwiając efektywne zarządzanie programami wdrożeniowymi.
ODPOWIEDZ