Przekształcenie w firmie

Jak dbać o finanse? Rozmawiamy o księgowości, pracy w biurze, prowadzeniu przedsiębiorstwa.
Awatar użytkownika
iga
Posty: 28
Rejestracja: 17 cze 2019, 8:52

Przekształcenie w firmie

Post autor: iga »

Cześć, mam spółkę, którą jednak chciałbym przekształcić, z komandytowej na z ograniczoną odpowiedzialnością. Wiem, że jest to jakoś tam możliwe, ale zanim zacznę działać w tym kierunku, muszę dobrze rozeznać się w majątku firmy, by wszystko odpowiednio przepisać i nie martwić się, że zaraz zapuka mi do drzwi komornik, bo coś się dzieje. Troszkę dopytywałam w urzędach i polecono mi zrobić tak zwany audyt finansowy https://www.glc.pl/uslugi/audyt/ . Podobno to rozwiązanie najczęściej wybierają pracodawcy, żeby ustalić wartość swojej działalności. Czy to prawda?
Awatar użytkownika
devill
Posty: 59
Rejestracja: 03 cze 2019, 18:46

Re: Przekształcenie w firmie

Post autor: devill »

Decydując się na takie czy inne przekształcenie firmy musimy pamiętać także że przyda się modernizacja sali konferencyjnej. Bo wiadomo że to w niej przekazujemy wszelkie niezbędna informacje klientowi. Dlatego też bardzo ważne jest to w jaki sposób pokażemy mu dany projekt. I tutaj bardzo przydatny jest AV systemy. Dzięki temu systemowi stajemy się bardziej atrakcyjni dla klienta a to przekłada się na wyższe finanse firmy i kreuje jej lepszy wizerunek
Awatar użytkownika
graczek80
Posty: 14
Rejestracja: 25 paź 2019, 8:49

Re: Przekształcenie w firmie

Post autor: graczek80 »

Wszelkie zmiany czy prowadzenie firmy warto konsultować i prowadzić pod okiem ksiegowej i prawnika.

-----------------------
https://panasiuk.com.pl/
Awatar użytkownika
monry
Posty: 191
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:02

Re: Przekształcenie w firmie

Post autor: monry »

Niestety na takich kwestiach ja się całkowicie nie znam więc również nie bardzo mogę nic doradzić. Natomiast kiedy ktoś w ogóle zastanawia się nad założeniem spółki to jest to dość istotne. Jak w ogóle to zrobić napisano w https://3obieg.pl/jak-zalozyc-spolke-z- ... -po-kroku/ i ja jestem zdania, że jak najbardziej warto znać te kwestie.
ODPOWIEDZ