Produkty dla rolnictwa

Jak dbać o finanse? Rozmawiamy o księgowości, pracy w biurze, prowadzeniu przedsiębiorstwa.
Awatar użytkownika
erka
Posty: 259
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:56

Produkty dla rolnictwa

Post autor: erka »

Na jakie produkty, w szczególności powinno zwrócić się uwagę, posiadając kawałek ziemi i chcąc zająć się rolnictwem?
Awatar użytkownika
merka
Posty: 123
Rejestracja: 06 lis 2019, 15:55

Re: Produkty dla rolnictwa

Post autor: merka »

Nawozy mineralne są naprawdę bardzo dobre jak ma się ogród czy działkę i uprawia się na nich warzywa czy owoce, bo dzięki nim warzywa szybciej rosną a to za sprawą odpowiedniego odżywienia ziemii. Jeśli chodzi o środki ochrony, to postaw na https://www.syngenta.pl/srodki-ochrony-roslin/herbicydy - to najlepszy wybór na rynku.
Gabryś

Re: Produkty dla rolnictwa

Post autor: Gabryś »

Witaj. Na pewno musisz odpowiednio nawozić. Nie licz, że bez tego zbierzesz obfite plony. Azot amonowy jest najważniejszym pierwiastkiem, który roślina pobiera. Znacząco wpływa na plenność rośliny. Zwróć uwagę, aby był składnikiem nawozów. My stosujemy nawozy od Nitrogenpolska nitrogenpolska.pl/image/dan.pdf. Są skuteczne.
Awatar użytkownika
monry
Posty: 190
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:02

Re: Produkty dla rolnictwa

Post autor: monry »

Jak najbardziej w momencie kiedy jesteśmy rolnikami i mamy swoje uprawy to jest pełna gama produktów, które są nam niezbędne do takiej pracy. Przy okazji zachęcam każdego do zapoznania się z fajnym wpisem http://lubiehrubie.pl/wiadomosci/oprysk ... -wykonuje/ i muszę przyznać, że samo stosowanie oprysków na grzyby jest czymś ważnym.
Jędrula

Re: Produkty dla rolnictwa

Post autor: Jędrula »

Z całą pewnością odpowiednie produkty dla rolnictwa są niezwykle ważne, ale jak dla mnie również i odpowiednia wiedza o uprawach jest niezwykle istotna. Ja na pewno mogę każdemu polecić doskonały artykuł https://uniejow.net.pl/pl/636_materialy ... uchym.html z którego dowiemy się jak dobrze chronić uprawy przed owsem głuchym.
Kasieńka

Re: Produkty dla rolnictwa

Post autor: Kasieńka »

Już od wielu lat rolnictwo polskie zmienia się na lepsze. Rolnicy są coraz bardziej zamożni, a to wiąże się z tym, że ich gospodarstwa się rozwijają. Coraz więcej rolników stawia na nowoczesne rozwiązania. W przypadku bydła, przydadzą się ogrodzenia elektryczne, zwłaszcza, gdy krowy czy konie pasą się na łące. Można je dostać tutaj https://lewmik.pl/ogrodzenia-elektryczne . W ten sposób każdy rolnik zyska pewność, że jego zwierzęta są bezpieczne i są chronione przed kradzieżą, bo żadna osoba niepożądana nie wejdzie na ich teren prywatny.
łęcki

Re: Produkty dla rolnictwa

Post autor: łęcki »

Z takich wartych uwagi produktów to ja od siebie mogę wam doradzić młóto browarniane, znakomity dodatek paszowy, który warto wprowadzić do karmienia bydła. Młóto to produkt uboczny branży piwnej, okazało się, że jest to świetny, wartościowy dodatek paszowy dla bydła hodowlanego i trzody chlewnej, ma sporo witamin i łatwo przyswajalnego białka, działa też mlekopędnie. Dobry dystrybutor młóta to firma w Domino z Żywca https://www.domino.org.pl/o-firmie To firma działająca solidnie i elastycznie, plus mogę też dać za rozsądne ceny.
zeon

Re: Produkty dla rolnictwa

Post autor: zeon »

Na pewno przydadzą się dobre namiary odnośnie sprzedaży maszyn rolniczych i tu wam podpowiem, że bardzo dobrą, szeroką ofertę ma w tym względzie firma KAGRO. To firma z dużym doświadczeniem na rynku, bardzo rozsądnymi cenami i wysoką jakością maszyn od uznanych producentów jak Versatile, Fliegl, Köckerling czy Caruelle. Firma oferuje także części zamienne i serwis a nawet wynajem maszyn, także warto ich sobie zapamiętać, bo mają fajną, kompleksową ofertę.
sorek

Re: Produkty dla rolnictwa

Post autor: sorek »

Szeroki wybór, dobrych jakościowo produktów do rolnictwa znajdziecie także w ManuAgri. Dysponują siatkami rolniczymi, foliami do pryzmowania itd. Najlepiej zajrzeć na ich stronę - tam znajdziecie pełną ofertę.
Kaktus

Re: Produkty dla rolnictwa

Post autor: Kaktus »

Czy wiecie, jak ważne jest monitorowanie stanu gleby w waszych uprawach? Zainspirowany artykułami na https://www.syngenta.pl/blog/uprawy zainwestowałem w nowoczesne narzędzia do analizy gleby. Dzięki nim mogę lepiej dostosować nawożenie i pielęgnację.
ODPOWIEDZ