Wyposażenie szkół

Jakie studia wybrać? Na jakie kursy i szkolenia warto się wybrać? Które języki powinieneś znać? Rozmawiamy o edukacji, kształceniu i rozwoju.
Awatar użytkownika
Kati
Posty: 5
Rejestracja: 03 mar 2020, 17:43

Wyposażenie szkół

Post autor: Kati »

Jak wygląda sytuacja w naszej oświacie? Widzicie jakieś plusy, minusy, zmienilibyście coś?
Awatar użytkownika
kalinka
Posty: 333
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:59

Re: Wyposażenie szkół

Post autor: kalinka »

Na pewno w żadnej szkole nie może zabraknąć wysokiej jakości tablic szkolnych. Ja widziałam, że takie tablice można niedrogo zamówić na przykład w sklepie internetowym https://tablice-magnetyczne.com/tablice-szkolne.html. Polecam się tam rozejrzeć ;)
Awatar użytkownika
Karolina
Posty: 4
Rejestracja: 21 sie 2020, 18:20

Re: Wyposażenie szkół

Post autor: Karolina »

Trudno będzie odpowiedzieć na to pytanie ponieważ w dużej mierze zależy to od lokalizacji. W większych miastach zawsze znajdą się pieniądze na doinwestowanie w placówki gdzie jakiś większy remont odbywa się raz na kilka lat. Córka mojej znajomej natomiast chodzi do szkoły znajdującej się w mniejszej miejscowości i już nie wygląda to tak dobrze. Na niektórych zajęciach brakuje nawet pomocy dydaktycznych, a same sale nie są przystosowane do efektywnej nauki. Dziwi mnie to trochę i nawet dyskutowałyśmy ostatnio na ten temat. Przecież wystarczy przeznaczyć pieniądze na takie pomoce jak plansze edukacyjne - https://edusklep.pl/category/plansze-dydaktyczne oferowane w rozsądnych pieniądzach. Moim zdaniem trzeba zdecydowanej reakcji rodziców by ta sytuacja się w najbliższym czasie zmieniła.
kamila nosówka

Re: Wyposażenie szkół

Post autor: kamila nosówka »

na pewno każda ze szkół powinna być wyposażona w dobrej jakości szafki szkolne metalowe , które zapewnią wysoką jakość przechowywania ubrań, książek i innych rzeczy pozostawionych w szatni. Słyszałam, że firma Cekar ma w swojej ofercie szafki, które mają świetne zabezpieczenia, więc dostanie się do nich przez niepowołane osoby jest bardzo utrudnione. Myślę, że każda dyrekcja powinna w takie szafki zainwestować.
Ida Ś.

Re: Wyposażenie szkół

Post autor: Ida Ś. »

Zgadzam się, każda szkoła powinna być dobrze wyposażona, ale wiele zależy też od nauczycieli. To oni powinni szukać zajęć, które rozwiną dziecko. Na przykład muzykoterapia łączy ze sobą zabawę i naukę. Dziecko w ten sposób może też się zrelaksować, a przy okazji rozwinąć swój słuch i poczucie rytmu. Książki z propozycjami zajęć i zabaw dostępne są tutaj https://www.eduksiegarnia.pl/muzyka-muzykoterapia .
ODPOWIEDZ