Jakie liceum?

Wszystko o dzieciach, wychowaniu, szkole, zabawkach. Jaki prezent kupić dla malucha? Jak przetrwać bunt dwulatka? W jaki sposób postępować z nastolatkiem?
Awatar użytkownika
roksana
Posty: 39
Rejestracja: 08 cze 2019, 10:52

Jakie liceum?

Post autor: roksana »

Moja córka w przyszłym roku idzie do liceum. Zastanawiamy się więc, jakie liceum najlepiej wybrać. Czy takie miejsce jak Szkoła Europejska w Łodzi https://szkolaeuropejska.pl/ będzie dobrą opcją?
Awatar użytkownika
Ontyk
Posty: 21
Rejestracja: 11 wrz 2019, 13:54

Re: Jakie liceum?

Post autor: Ontyk »

W stolicy szukacie dobrego liceum? Zobaczcie sobie Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha. Wybór szkoły średniej to już poważna sprawa, bo jednak od wyniku matury zależy poniekąd nasza przyszłość dlatego lepiej wybrać dobre liceum i poświęcić te trzy lata na naukę.
Awatar użytkownika
izula
Posty: 3
Rejestracja: 10 gru 2019, 12:02

Re: Jakie liceum?

Post autor: izula »

Moje dziecko co prawda uczy się w Te Vizji w Warszawie na Ochocie https://gladka.tevizja.pl/oferta-i-oplaty,k244.html. Jest co prawda dopiero w podstawówce ale wiem, ze licea też prowadzą i jesli tylko będzie taka możliwość to na pewno będzie kontynuował tu naukę. Super poziom, rewelacyjni nauczyciele, takie zdrowe podejście do wszystkiego. No i szkoła jest bezpieczna, wolna od przemocy czy innych zjawisk, o których słyszymy w dzisiejszych czasach.
Awatar użytkownika
Zegarmistrz
Posty: 41
Rejestracja: 29 mar 2020, 21:30

Re: Jakie liceum?

Post autor: Zegarmistrz »

Ontyk pisze: ↑31 paź 2019, 19:49 W stolicy szukacie dobrego liceum? Zobaczcie sobie Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha. Wybór szkoły średniej to już poważna sprawa, bo jednak od wyniku matury zależy poniekąd nasza przyszłość dlatego lepiej wybrać dobre liceum i poświęcić te trzy lata na naukę.
Też polecam to liceum. Szkoła ma dobrą kadrę, przykładającą się i motywującą do nauki. A to naprawdę dużo daje. Szkołę prowadzi Fundacja Varsovia, a to już dużo o niej mówi. To jedna z najstarszych szkół średnich w stolicy. Mają wielu absolwentów, którzy odnieśli duże sukcesy naukowe.
Awatar użytkownika
kalinka
Posty: 333
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:59

Re: Jakie liceum?

Post autor: kalinka »

Myślę, że chodząc do liceum warto się również zapisać gdzieś na dodatkowy angielski. Szkoła Językowa ProfiLingua, z której ofertą możecie się zapoznać na stronie internetowej https://www.profi-lingua.pl/kursy-jezyk ... atkujacych organizuje takie kursy między innymi dla początkujących. Co Wy na to?
Awatar użytkownika
rowelka
Posty: 59
Rejestracja: 27 lut 2019, 16:13

Re: Jakie liceum?

Post autor: rowelka »

Sytuacja jest taka, że dziś nie tylko trzeba zastanawiać się, do jakiej szkoły iść, ale także i sprawdzać harmonogram przyjmowania do takiej szkoły. I okazuje się, że nie jest to wcale takie proste. Tutaj https://www.nowaera.pl/szkola-srednia-b ... armonogram macie wszystko ładnie, graficznie rozpisane.
Awatar użytkownika
marakas
Posty: 81
Rejestracja: 20 cze 2019, 8:48

Re: Jakie liceum?

Post autor: marakas »

Pytanie co po liceum? Bo jak nie studia to jakiś zawód trzeba byłoby zdobyć.Moja koleżanka chodziła do szkoły policealnej Cosinus Wrocław i zdobyła zawód opiekuna medycznego, teraz pracuje w szpitalu. Tylko rok nauki! Powiem Wam, że bardzo szybko zrobiła karierę. Też myślę by podobnie zrobić, z tym że ja raczej na masażystę https://www.cosinus.pl/szkola-policealna/masazysta i w przyszłości otworzę swój własny gabinet
Awatar użytkownika
night
Posty: 59
Rejestracja: 27 cze 2019, 11:48

Re: Jakie liceum?

Post autor: night »

U nas jest tylko jedno, dlatego nie mam wyboru, ale już na studia chcę pojechać do Warszawy. Dokładniej chcę iść w kierunku zarządzanie zasobami ludzkimi . Od zawsze miałam dobry plan do organizacji i wydaje mi się, że taka opcja będzie dla mnie przyszłościowa. Lubię to robić.
Awatar użytkownika
marakas
Posty: 81
Rejestracja: 20 cze 2019, 8:48

Re: Jakie liceum?

Post autor: marakas »

Dużym problemem przy wyborze szkoły jest dostanie wszystkich książek. Sama dość długo szukałam miejsca gdzie dostane wszystkie niezbędne tytuły. Dopiero udało się tutaj https://www.taniaksiazka.pl/wydawnictwo/nowa-era
Karolina_8Ł

Re: Jakie liceum?

Post autor: Karolina_8Ł »

Ja tak, jak ktoś wyżej polecam Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w stolicy. To bardzo dobra szkoła. Prowadzi ją Fundacja Varsovia. Wybór liceum to poważna sprawa, bo jednak dobrze napisana matura to przepustka na studia. A tam poziom jest wysoki, dobrze przygotują do matury.
słowna

Re: Jakie liceum?

Post autor: słowna »

A co po liceum? Czy macie obrane już jakieś plany? Jeżeli chodzi o mnie to raczej postawię na informatyka kraków w WSZiB. Uważam, że jest to kierunek przyszłościowy. W końcu dzisiaj wszystko opiera się prawie o technologie, komputeryzację, internet. Dlatego spore jest zapotrzebowanie w działach IT na pracowników.

i doors
słavka

Re: Jakie liceum?

Post autor: słavka »

W sumie nie wiem, gdzie pójdzie moja córka w przyszłości, ale ja uważam, że dla mnie studia fizjoterapia http://mum.edu.pl/studia-jednolite-magi ... joterapia/ są dobrym wyjściem. Jakoś tak lubię w ten sposób pracować z człowiekiem, a mój mąż, jak się nim zajmę, to po chwili odpływa. Ciesze się bardzo z tego powodu.
Jamusż

Re: Jakie liceum?

Post autor: Jamusż »

Karolina_8Ł pisze: ↑28 wrz 2020, 22:36 Ja tak, jak ktoś wyżej polecam Niepubliczne Liceum Ogólnokształcące nr 6 przy ul. Bacha w stolicy. To bardzo dobra szkoła. Prowadzi ją Fundacja Varsovia. Wybór liceum to poważna sprawa, bo jednak dobrze napisana matura to przepustka na studia. A tam poziom jest wysoki, dobrze przygotują do matury.
Zgadzam się, w 100%. Również kończyłem to liceum i sobie chwalę, bo dobrze przygotowani mnie do matury. Trzeba się było dużo uczyć, nie powiem, ale warto było. Nauczyciele tam chcą uczyć, przekazywać wiedzę a nie tylko z musu, to robi różnicę.

projektor warszawa
móffka

Re: Jakie liceum?

Post autor: móffka »

Ogólnie sporo osób ma dziś problem z wyborem szkoły, ale i kierunkiem dalszego szkolenia. Bo takie szkoły https://ficomum.org/ co prawda prowadzą zajęcia, ale wiele praktyk po prostu jest trudnych do znalezienia. Dlatego dobrze jest wcześniej o tym myśleć w czasie pandemii. Osteopatów w końcu będziemy potrzebować.
małgoś4333

Re: Jakie liceum?

Post autor: małgoś4333 »

A potem studia? Dla mnie najlepszą opcją są studia i tylko na nich chciałabym się skupić. Akurat sprawdzam różne kierunki, bo matura w przyszłym roku i zainteresował mnie kierunek ochrona środowiska na uczelni Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie
PatrykŁ

Re: Jakie liceum?

Post autor: PatrykŁ »

Jeśli ktoś z Was myśli o szkole policealnej to zapoznajcie się z ich ofertą - https://www.elpax.pl/szkola/szkola-policealna.html Oferują naukę na naprawdę wielu kierunkach. Trzeba dobrze przemyśleć w jakim kierunku zawodowym chce się iść i kształcić. Rozwój, nowe umiejętność, wykształcenie - wszystko to wróży sukces na rynku pracy.
Michaśka

Re: Jakie liceum?

Post autor: Michaśka »

Bez względu na to jakie liceum wybierze to znając poziom dzisiejszego nauczania przez typowych nauczycieli będzie musiała korzystać z korepetycji...

Mojemu dziecku musiałam pomóc w przygotowaniu do matury z chemii i z biologii. Niby w szkole sobie radziło, ale jak doszło do matury próbnej to już nie było tak kolorowo. Stwierdziłam, że kursy maturalne online będą najlepszym wyjściem i miałam rację. Jak sprawdziłam jej odpowiedzi to spokojnie śpię - mam pewność że matura jest zdana i to bardzo ładnie.
ODPOWIEDZ