Mieszkanie w mieście a dom

Poruszamy tu tematy związane z organizacją, sprzątaniem i urządzaniem domu. Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
matylda1986
Posty: 1
Rejestracja: 22 paź 2020, 11:15

Mieszkanie w mieście a dom

Post autor: matylda1986 »

Cześć forumowicze. Jestem bardzo ciekawa, czy gdybyście mieli wybór, to postawilibyście na mieszkanie w mieście czy na dom w wysokim standardzie pod Warszawą? Ja od zawsze byłam fanką mieszkania w miejscach cichych, z dala od zgiełku miasta i tam, gdzie mogę obcować z naturą, kiedy tak naprawdę chcę. Na co wy byście się zdecydowali? Koniecznie dajcie znać :)
Daśka02

Re: Mieszkanie w mieście a dom

Post autor: Daśka02 »

Powiem tak, z pewnością będą zwolennicy jednej i drugiej opcji. Dla mnie akurat mieszkanie jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Dom to bez porównania więcej obowiązków, wszystkiego praktycznie trzeba samemu dopilnować. A tak jak mieszkam sobie w Warszawie w mieszkaniu w bloku, to tu mam zarządcę nieruchomości Per modum. Człowiek nie musi się o nic martwić, wszystko jest dopilnowane jak trzeba. Tym bardziej, że ten zarządca naprawdę się stara.
kuśka0044

Re: Mieszkanie w mieście a dom

Post autor: kuśka0044 »

My akurat zdecydowaliśmy się sprzedać mieszkanie i wybudować dom, bo bardziej podoba nam się mieszkanie na wsi, poza miastem. Mieliśmy też taką sytuację, że na szybko były nam potrzebne pieniądze ze sprzedaży domy i aby nie czekać na kupców wybraliśmy taką opcję, jak skup mieszkań . Znajomy na początku twierdził, że będziemy żałować. Minął rok i ani chwili nie żałowaliśmy, bo pieniądze były od razu od ręki i ta szybka sprzedaż bardzo nam pomogła.
Awatar użytkownika
kalinka
Posty: 333
Rejestracja: 13 maja 2019, 22:59

Re: Mieszkanie w mieście a dom

Post autor: kalinka »

Jeśli jednak zdecydujecie się na budowę własnego domu, to będziecie musieli najpierw wybrać jego projekt. Jeśli chodzi o projekty gotowe, to polecam zapoznać się z ofertą Pracowni Architektonicznej MG Projekt na stronie internetowej https://www.mgprojekt.com.pl/. Tym bardziej, że trwa tam teraz fajna promocja i do każdego zamówionego projektu można otrzymać paczkę dodatków gratis ;)
Awatar użytkownika
monry
Posty: 190
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:02

Re: Mieszkanie w mieście a dom

Post autor: monry »

Jeśli mamy taką możliwość to jak najbardziej jest to bardzo fajne rozwiązanie. Ja muszę przyznać, że całkiem niedawno akurat moje mieszkanie sprzedałem z racji nagłego wyjazdu. Dlatego od razu podjąłem współpracę z http://kupimytwojem.pl/ ponieważ to oni skupują różnego rodzaju nieruchomości.
Dośka

Re: Mieszkanie w mieście a dom

Post autor: Dośka »

Wiele tak naprawdę zależy od tego jeszcze jakie mamy wymagania i jeśli chodzi o mnie to ja na ten moment sprzedałem moje ostatnie mieszkanie. Muszę przyznać, że bardzo fajnie współpracowało mi się z firmą https://kupujemym.pl/ gdyż właśnie to tak naprawdę oni skupili tą nieruchomość ode mnie.
ODPOWIEDZ