Badanie gleby

Poruszamy tu tematy związane z organizacją, sprzątaniem i urządzaniem domu. Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
Joasia
Posty: 30
Rejestracja: 01 sty 2019, 8:32

Badanie gleby

Post autor: Joasia »

Potrzebujesz usług ze zakresu geotechniki i geologii? Jeśli tak to koniecznie zapoznaj się z ofertą firmy Remma-Global. Świadczy ona usługi takie jak badanie podłoża gruntownego, badania rozpoznawcze gruntu i obliczanie stateczności skarpy.
Awatar użytkownika
Banan
Posty: 15
Rejestracja: 22 lut 2019, 18:17

Re: Badanie gleby

Post autor: Banan »

Niekiedy samo badanie gleby nie na wiele się zda. Rzeczywiście łatwiej wtedy określić, co dana ziemia przyjmie, ale w dzisiejszych czasach trzeba wziąć także pod uwagę warunki atmosferyczne. Dlatego warto poczytać o rozwiązaniach sugerowanych przez dr Green www.dr-green.pl . Pozwolą ochronić uprawy przed mrozem, odżywią w razie suszy i zregenerują.
Awatar użytkownika
monry
Posty: 191
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:02

Re: Badanie gleby

Post autor: monry »

Ja nie musiałem jeszcze nigdy wykonywać badania gleby, ale zakładam, ze robi się je poprzez zrobienie odwiertu i pobanie gleby do badań. W sumie u mnie odwierty pod studnię były robione i wykonywała je firma http://staltechnika.pl/ więc profesjonalne przedsiębiorstwo. Oczywiście same prace geotechniczne zostały wykonane zgodnie z założonym projektem.
wartoś

Re: Badanie gleby

Post autor: wartoś »

No dobrze, a czy myślicie o tym, żeby sobie coś porządnego w ogrodzie zrobić? Studnię na przykład? I jakie to musiałyby być koszty? Bo ja nic nie ogarniam, a jednak zależy mi na tym, żeby to wszystko dobrze wyglądało. Kolejna sprawa, że też sprawdzałam jak wiele mogą kosztować w Watermark pompy głębinowe . Muszę mieć rozeznanie.
Gożki

Re: Badanie gleby

Post autor: Gożki »

Jak najbardziej czasami takie badanie gleby musimy wykonać i ja jestem przekonany, że jest to bardzo istotna kwestia. Polecam od razu każdemu skorzystanie z niezawodnych wiertnic od https://staltechnika.pl/ gdyż wiem, że ich użycie z całą pewnością skończy się sukcesem przy tego typu pracach.
Awatar użytkownika
monry
Posty: 191
Rejestracja: 30 cze 2020, 22:02

Re: Badanie gleby

Post autor: monry »

Faktycznie samo badanie gleby również często się wykonuje jeszcze przed wykopaniem studni głębinowej, aby zobaczyć czy jest tam woda. Jeśli już się na taką instalację zdecydujemy to warto zajrzeć po zestawy hydroforowe https://www.dostudni.pl/zestawy-hydroforowe,c11.html które na pewno się przydadzą. Ja u siebie posiadam dokładnie taki zestaw https://www.dostudni.pl/zestaw-mh-1300- ... id757.html i jestem zdania, że idealnie się sprawdza.
ODPOWIEDZ