A może rekuperacja?

Poruszamy tu tematy związane z organizacją, sprzątaniem i urządzaniem domu. Zapraszamy do dyskusji.
Awatar użytkownika
bianka1969
Posty: 1
Rejestracja: 25 lip 2020, 11:01

A może rekuperacja?

Post autor: bianka1969 »

Polecacie inwestować w rekuperator ciepła? Dużo dobrego słyszałam na temat tego rozwiązania i zastanawiam się, czy montażu nie zlecić Centrum Rekuperacji. Opinie mają pozytywne, więc raczej się na tym znają, mam rację?
Awatar użytkownika
Przedpełk
Posty: 1
Rejestracja: 10 wrz 2020, 3:24

Re: A może rekuperacja?

Post autor: Przedpełk »

To specjaliści od wentylacji i pokrewnych instalacji. Ja akurat zlecałem im montaż pompy ciepła w Łodzi i trzeba przyznać, że poradzili sobie lepiej, niż tego oczekiwałem. Wiedzy i doświadczenia na pewno im nie brakuje.
jaś

Re: A może rekuperacja?

Post autor: jaś »

ja mam rekuperacje w domu i jestem bardzo zadowolony. W tym roku planuje nawet, że dokupie sterownik klimatyzacji, żeby móc zdalnie operować całym systemem. super że są na rynku dostępne takie nowoczesne rozwiązanie które ułatwiają nam codzienne życie Myślę że rekuperacja to dobre rozwiązanie nie tylko do domu jednorodzinnego ale także do przestrzeni firmowych
aśka

Re: A może rekuperacja?

Post autor: aśka »

rekuperacja To jest bardzo dobre rozwiązanie ponieważ jakość powietrza w Polsce nie jest najlepsza jeżeli chcemy zadbać o swoje zdrowie powinniśmy pamiętać o odpowiedniej filtracji powietrza w naszych mieszkaniach a właśnie to zapewne system rekuperacyjny Pod warunkiem oczywiście że mamy dobre filtry. u mnie filtr selen 800
Bogumiła

Re: A może rekuperacja?

Post autor: Bogumiła »

A ja bym poszła w innym kierunku. Skontaktowałabym się z firmą, która świadczy serwis rekuperacji i podpytała, co u nich najczęściej ląduje na serwisie. Wtedy bym wiedziała, czego się wystrzegać, a co może być trafnym wyborem.

Ewentualnie skontaktowałabym się z firmą, która u mnie montowała pompę ciepła - TB Klima, gdyż mam do niej zaufanie. Wiem, że oni także montują rekuperatory i klimatyzacje. Być może wkrótce i ja się na to skuszę.
Baśka1976

Re: A może rekuperacja?

Post autor: Baśka1976 »

Myślę, że decyzja o inwestycji w pompę ciepła to trafiony pomysł. Choć wiąże się z początkowo sporym nakładem finansowym, to szybko zauważa się oszczędności. Warto żebyś podczas wyboru firmy zdecydował się na tę, która wystawi Ci fakturę na swoje usługi oraz na pompę ciepła. Nie oszczędzaj na tym! Wybierz legalnie działającą firmę, która w razie awarii naprawi Ci usterkę. Ja zdecydowałam się na firmę https://www.tbklima.pl/. Przyjechali w wyznaczonym terminie, zajęli się kompleksowo wszystkim co było konieczne oraz przeszkolili mnie z obsługi urządzenia. Takich firm właśnie szukaj!
okiś858

Re: A może rekuperacja?

Post autor: okiś858 »

Jeśli chcesz zobaczyć szeroką ofertę, porozmawiać ze specjalistami, którzy będą w stanie doradzić jakie urządzenia należy dobrać do Twojego budynku, polecam zapoznać się z firmą https://www.hojero.pl Zajmują się oni sprzedażą sprzętu do wentylacji i klimatyzacji renomowanych firm.
Mazda72

Re: A może rekuperacja?

Post autor: Mazda72 »

bianka1969, ja bym na Twoim miejscu zrobił szerszy research. Firm, które montują i serwisują instalacje wentylacji (w tym rekuperacji) jest naprawdę wiele. Na Śląsku można powiedzieć, że większość dużych inwestycji realizuje Ventix: https://www.ventix.pl/. To firma z Jaworzna, która wiem, że jest bardzo solidna. Miałem okazję działać "z nimi" na jednej z budów (jestem inspektorem nadzoru budowlanego). Muszę przyznać, że nie miałem się do czego doczepić. Jedna z najbardziej porządnych ekip jakie miałem mieć okazję nadzorować podczas mojej przeszło 20-letniej kariery. Także jak coś to sprawdź sobie także i ich. Dowiesz się co mogą Ci zaoferować oraz za ile.
ODPOWIEDZ